Jaka lampa powinna zawisnąć nad stołem?

blog_2

lampa nad stółPoszukiwanie lampy, która powinna zostać umieszczona nad stołem nie jest przesadnie skomplikowane, dość szybko dochodzimy bowiem do wniosku, że najlepszym będzie rozwiązanie, dla którego typowy jest skierowany w dół klosz otwarty.

Jeśli jednak zależy nam na świetle kierunkowym, musimy zdecydować się na nieco inne podejście, niejednokrotnie więc okazuje się, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest ta lampa, dla której charakterystyczny jest klosz nieprzeźroczysty. Jeśli lampa wisząca została wyposażona w klosz, który prześwituje, mamy do czynienia ze światłem rozproszonym i nie ma tutaj znaczenia to, czy jest on wykonany z papieru ryżowego, szkła, czy też z prześwitującego tworzywa sztucznego.

lampy nad stółJeśli nasze wnętrze nawiązuje tak do stylu rustykalnego, jak i historycznego, dobrym pomysłem może być również lampa, której kształt przywodzi na myśl szeroki walec albo odwróconą misę. Poszukując inspirujących rozwiązań warto przyjrzeć się także lampom z podwójnymi kloszami, tylko od nas zależy przy tym, czy będą to rozwiązania gładkie, czy też zdobione przez motywy geometryczne lub kwiatowe.

Najbardziej popularnym materiałem, z którego wykonuje się klosze w lampach tego rodzaju jest szkoło, nie można jednak zakwestionować walorów tkanin oraz sklejki podatnej na kształtowanie. Producenci kloszów oferują też rozwiązania, które są skierowane do miłośników nowoczesności, modne są więc między innymi lampy sufitowe wyglądające jak ścięta kula.