Jak lampy biurowe wpływają na naszą pracę?

blog_2

oświetlenie biuroweKażdego dnia na całym świecie w różnych biurach przynajmniej kilka godzi spędza blisko 20 milionów ludzi. W większości przypadków pracę biurową wykonujemy praktycznie nieruchomo, przez co w takim miejscu niesamowicie istotną kwestią powinno być przede wszystkim odpowiednie, ergonomiczne wyposażenie, a także dbanie o swoje zdrowie – przede wszystkim regularne wykonywanie ćwiczeń rozciągających mięśnie karku oraz kręgosłupa.

Problemy z kręgosłupem występują zresztą bardzo powszechnie wśród ludzi wykonujących pracę biurową; towarzyszą temu między innymi wady postawy oraz częsty ból pleców. Powodem tego jest brak odpowiedniej ilości ruchu, przez co każdy z nas powinien zrobić wiele we własnym zakresie, aby móc uniknąć potem takich właśnie kłopotów.

Niemniej istotną kwestią jest jednak odpowiednie oświetlenie naszego stanowiska pracy. Również i to, przy jakim świetle będziemy pracować ma naprawdę ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne oraz samopoczucie, przez co absolutnie nie powinniśmy tego zaniedbywać. W czasie całodziennej pracy przy komputerze męczą się oczywiście niektóre mięśnie w naszym ciele, ale równie narażony jest tutaj nasz wzrok. prawidłowe oświetlenie w biurzeCzęste bóle głowy na które skarżą się pracownicy biurowi mogą oczywiście wynikać z problemów z kręgosłupem, ale w bardzo wielu przypadkach są one związane właśnie z nieodpowiednim oświetleniem biura.

Praca przy złym oświetleniu oznacza przede wszystkim duże obciążenie dla naszego wzroku. Z tego też powodu dobre światło nie może być dla nas oślepiające – musi ono być ustawione w taki sposób, aby nasze oczy nie miały bezpośredniego kontaktu ze świecącymi żarówkami. Inną bardzo ważną cechą jest także odpowiednie natężenie takiego światła. Koniecznie musimy o to zadbać, bowiem w ogromnym stopniu zależy od tego nasza wydajność w pracy, a także samopoczucie jakim możemy cieszyć się na co dzień.

Sama barwa światła także jest bardzo ważna; w miejscu pracy powinniśmy postarać się o światło chłodne, które jest zdecydowanie najzdrowsze dla naszego wzroku. Światło o innych barwach także będzie dla nas męczące, przez co po pewnym czasie bardzo źle wpłynie na naszą ogólną efektywność w pracy.