Aranżacja salonu

blog_2

Każdy, komu będzie zależeć na ciekawej aranżacji salonu musi mieć pewność, że uda mu się przygotować udane oświetlenie. Warto sprawdzić i przemyśleć, gdzie można umieszczać lampy w salonie. Dlaczego można je postawić na parapecie? Po to, by otworzyć się na zewnętrzny świat. Takich ciekawych podpowiedzi może być rzeczywiście wiele. Dlatego warto dowiedzieć się czemu właśnie salon musi być dobrze oświetlony oraz jak zrobić, by był on w stanie stworzyć takie warunki, w których będziemy chcieli spędzać tam wiele czasu.

Oświetlenie salonu – porady

Podpowiedzi, gdy chodzi o oświetlenie salonu jest oczywiście wiele. Postaramy się jednak powiedzieć o tych zasadach, które wydają się być kluczowe i mogą decydować o tym czy oświetlenie będzie udane. Magia dobrego oświetlenia polegać będzie między innymi na tym, że lampy dobrze wybrane będą czarować nasze wnętrze i stworzony będzie tam klimat wyjątkowy. Dodatkowo światło pozwala nam modelować salon, zmieniać go.

Jak ktoś zdecyduje się na lampy o dużych kloszach może mieć bardziej rozproszone światło i tym samym pomieszczenia od strony optycznej będą wyglądać na większe. Dobrze będzie to zrobić w małych salonach. Jeśli mamy światło postawione na granicy parapetu będzie to ciekawe rozwiązanie estetyczne, które sprawi, że w ten sposób możemy się otworzyć na świat zewnętrzny. Nie powinno się oczywiście unikać światła odważnego, lamp które będą miały wiele atrakcyjnych kształtów czy kolorów. W ten sposób można budować swój styl, warto więc o ten styl się starać. Można stawiać na światło, które będzie w kloszu nieprzepuszczającym i dzięki temu zatrzymany będzie promień światła a tym samym nie będzie przepuszczania. Ograniczona przestrzeń dzięki temu będzie oświetlona skutecznie.

Gdzie umieszczać lampy w salonie?

W salonie lepiej będzie mieć kilka źródeł, tak by stawiać na główne światło górne, ale oprócz niego można mieć także stojącą w rogu lampę, która będzie dawać światło w czasie czytania książek w miejscu czytania, na fotelu albo też specjalnie będzie przygotowana jako delikatne światło na czas oglądania telewizji. Atrakcyjnych propozycji tutaj nie brakuje i na pewno warto się tym zainteresować. Zanim kupimy lampy do salonu należy się zastanowić również nad tym jak dużo tego światła będziemy chcieli mieć we wnętrzu.